Достапни линкови

Чешка и Лихтенштајн со дипломатски односи


Чешка и Лихтенштајн воспоставија дипломатски односи. Двете земји немаат дипломатски односи од завршувањето на Втората светска војна зашто тогашните чешки власти го конфискуваа имотот на кралското семејство од Лихтенштајн.
XS
SM
MD
LG