Достапни линкови

Авганистанските бунтовници контактираат со западните политичари?


Водач на бунтовничката група ХИГ во Авганистан вели дека контактира со западни претставници и политичари за да најдат решение за „авганистанскиот проблем“. Се верува дека ХИГ има блиски врски со Талибанците и со Ал Каеда.

XS
SM
MD
LG