Достапни линкови

Кина: Нови санкции против Иран би биле контрапродуктивни


Кина ја повикува меѓународната заедница да ги засили дипломатските напори за решавање на спорот за иранската контроверзна нуклеарна програма. Портпаролката на министерството за надворешни работи на Кина оцени дека воведувањето дополнителни санкции против Иран би било контрапродуктивно.

XS
SM
MD
LG