Достапни линкови

Загинаа 10 казахтански граничари


10 граничари загинаа, а тројца се повредени кога се сруши казахтански граничен хелихоптер во планините во јужен Казахстан, близу до границата со Узбекистан. Хелихоптерот ја надгледувал границата, откако казахтанските власти добиле дојава од узбекистанските колеги дека вооружена група планира да влезе во Казахстан.

XS
SM
MD
LG