Достапни линкови

Бомбашки напади во Ирак


Четворица полицајци загинаа во бомбашки напад над полициска патрола, во провинцијата Киркук во Ирак. Во друг бомбашки напад над возило на министерството за здравство во Багдад, загина најмалку еден човек, а шестмина други се повредени.
XS
SM
MD
LG