Достапни линкови

Падна хеликоптер на казахстанско - узбекистанската граница


Хеликоптер на казахстанските граничари паднал на југот на земјата со 13 луѓе. Засега нема извештаи за жртви и за причините за инцидентот.
XS
SM
MD
LG