Достапни линкови

35 загинаа, 45 рудари во стапица во кинески рудник


Најмалку 35 лица загинаа, а 45 се во стапица под земја по екплозија на гас во рудник за јаглен во централна Кина. 14 рудари досега успеале да се спасат. Кинеските рудници се меѓу најопасните во светот. Над 3 илјади рудари загинаа минатата година.
XS
SM
MD
LG