Достапни линкови

Статусна конференција во постапката против Радован Караџиќ


Пред Хашкиот трибунал денеска ќе биде одржана статусна конференција во постапката против поранешниот претседател на Република Српска Радован Караџиќ. Тој е обвинет за геноцид и злосторства против човештвото над несрпското население и земање меѓународни заложници во војната во Босна и Херцеговина од 1992 до 1995- та година.
XS
SM
MD
LG