Достапни линкови

Прогноза за времето- променливо и посвежо


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, ветровито и посвежо со слаби врнежи од дожд во источните и северните делови од земјата. Утринската температура се движи од девет до 15, а дневната ќе биде од 12 до 21 степен. Во Скопје ќе биде променливо облачно и посвежо со слаби врнежи од дожд. Ќе дува умерен, а повремено засилен северен ветер. Утринската температура ќе достигне до 13, а дневната до 16 степени.
XS
SM
MD
LG