Достапни линкови

Германија: Одлуката за напад во Авганисатан е исправна


Германија го отфрли критиките за нападот во Авганистан нареден од германски командант и оцени дека командантот постапил исправно. Портпаролот на германското министерство за одбрана рече дека минатонеделниот воздушен напад на две цистерни со гориво украдени од Талибанците, бил воено неопходен и исправен.

XS
SM
MD
LG