Достапни линкови

Иран нема да преговара за нуклеарната програма


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџат изјави денеска дека Иран ќе продолжи со нуклеарните активности и нукогаш нема да преговара за неговите, како што рече, очигледни права. На прес конференција во Техеран, Ахмадинеџат изрази готовност за преговори со светските сили, но само за глобалните предизвици.
XS
SM
MD
LG