Достапни линкови

Силен земјотрес во Албанија, жртви нема


Земјотрес со јачина од 7, степени според Рихтеровата скала, ја погоди синоќа северо-источна Албанија, но освен материјална штета, жртви нема. Според албанските медиуми, околу илјади куќи биле оштетени. По главниот удар, во текот на ноќта имало и серија помали земјотреси, кои исто така се регистрирани и во Македонија во регионот на Дебар.
XS
SM
MD
LG