Достапни линкови

Јушченко во посета на Полска


Украинскиот претседател Виктор Јушченко денеска во Варшава ќе разговара со државниот врв на Полска. Како што е најавено, ќе стане збор за енергетската соработа, како и за подготовките за европското првенство во фудбал, што ќе се одржи во Полска и во Украина во 2012-та година.
XS
SM
MD
LG