Достапни линкови

7 загинати во експлозија во ИракИрачката полиција соопшти дека автомобил бомба експлодирал на еден контролен пункт во ирачкиот град Рамади, при што најмалку 7 лица загинале, а 16 биле повредени. Меѓу загинатите се тројца полицајци, а останатите се цивили.
XS
SM
MD
LG