Достапни линкови

Во нападот на НАТО во Авганистан има повредени цивили


Американскиот командант во Авганистан Стенли Меккристал рече дека е сигурен оти меѓу повредените во воздушниот напад на НАТО во земјата имало и цивили. Претходно, меѓународните сили во Авганистан ги негирааа наводите дека истрагата за воздушниот напад на украдени цистерни, при кој загинаа педесетина луѓе, покажува оти наредбата за нападот била спротивна на правилата на НАТО.
XS
SM
MD
LG