Достапни линкови

Убиени 16 жени и деца во Јемен


Шест жени и десет деца беа убиени во провинцијата Саада во Јемен. Како што јави новинската агенција САБА, шиитски бунтовници ги убиле жените и децата застрелувајки ги во главите, наводно поради тоа што соработувале со владини службеници.
XS
SM
MD
LG