Достапни линкови

НАТО: Нападот во Авганистан не ги крши правилата


Меѓународните сили во Авганистан ги негираат наводите дека истрагата за воздушниот напад на украдени цистерни, при кој загинаа педесетина луѓе, покажува дека наредбата за нападот била спротивна на правилата на НАТО. Според авганистанските власти меѓу загинатите имало и цивили. Останатите биле Талибанци што ги украле цистерните со гориво.

XS
SM
MD
LG