Достапни линкови

Иран разви пресретнувач на „невидливи“ ракети


Иран разви систем за пресретнување на „невидливи“ крстосувачки ракети, рече командантот на иранската противвоздушна одбрана генерал Ахмад Микани. Тој рече дека армијата сега е способна да ги открие и уништи „невидливите“ ракети.
Крстосувачките ракети се конструирани да летаат ниско над земја за да не може да бидат забележани на радар.
XS
SM
MD
LG