Достапни линкови

Индиската претседателка во посета на Таџикистан


Индиската претседателка Пратиба Патил денеска треба да ја започне тридневната посета на Таџикистан. Таа треба да се сретне со таџикистанскиот претседател Емомали Рахмон и да учествува на прославата на денот на независноста на Таџикистан - 8 септември.

XS
SM
MD
LG