Достапни линкови

Убиен чеченски полицаец


Чеченските власти соопштуваат дека еден полицаец е застрелан пред влезот на неговиот стан во главниот град Грозни.
Полицијаците се честа мета на бунтовниците во Чеченија, како и во соседните руски републики Ингушетија и Дагестан.
XS
SM
MD
LG