Достапни линкови

Расни судири во Велика Британија


Британската полиција уапсила 90 луѓе, по расистички мотивираните судири во Бирмингем, соопштува полицијата. Според нив, до насилството дошло кога Англиската лига за одбрана која протестирала против екстремистичкиот ислам во Британија се судрила со групи на антифашистички активисти и младинци од јужноазиско потекло.
XS
SM
MD
LG