Достапни линкови

Советник на Обама си поднесе оставка


Еден од советниците за заштита на животна средина на американскиот претседателот Барак Обама си поднесе оставка, поради неговите претходни контроверзни изјави на сметка на републиканците, соопштува Белата куќа.
Портпаролот на Белата куќа информира дека советникот Ван Џонс ќе продолжи да работи во администрацијата, но на друго работно место.
XS
SM
MD
LG