Достапни линкови

Г-20 ќе продолжат со стимулации за економиите


Финансиските челници од групата од 20 развиени и земји во развој се согласија да продолжат со финансиска подршка на нивните економии и покрај знаците на економско заздравување. По вчерашната средба во Лондон, Г-20 соопшти дека ќе продолжат со стимулациите на економијата како што се зголемена јавна потрошувачка и ниски каматни стапки „се додека закрепнувањето не се осигура“.


XS
SM
MD
LG