Достапни линкови

Пакистански полицајци убиени на спиење?


Пакистанската полиција соопшти дека ги нашла телата на тројца застрелани полицајци, западно од главниот град Исламабад. Тројцата биле застрелани со по еден куршум во глава. Според полицијата, луѓето веројатно биле убиени на спиење. До сега, никој не ја преземал одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG