Достапни линкови

Потона траект на Филипините


Најмалку тројца луѓе загинаа, а осумдесетина се водат како исчезнати, откако потона траект јужно од Филипините. Властите велат дека повеќе од 800 луѓе се спасени. Не се соопштува причина за несреќата.
XS
SM
MD
LG