Достапни линкови

Шкотска-Македонија 2:0


Македонската фудбалска репрезентација загуби на гостувањето во Шкотска со 2:0, во квалификациискиот меч за светското првенство во 2010 година, во Јужна Африка. Македонската репрезентација ги прими двата гола во второто полувреме.


XS
SM
MD
LG