Достапни линкови

Против Ахмадинеџад со знаме од 2 километри


Противници на иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад одмотаа знаме долго два километри, на кое стојат потписите на неговите противници. Ова се случи на маргините на состанокот на министрите за надворешни работи на земјите од ЕУ, денеска во Стокхолм. На зеленото знаме, прекриено со илјадници потписи собрани во 190 земји во светот во јули, пишува „Ахмадинеџад не е наш претседател“.
XS
SM
MD
LG