Достапни линкови

Киднапиран новинар на Њујорк Тајмс во Авганистан


Авганистанските власти соопштуваат дека Талибанците денеска киднапирале новинар на Њујорк Тајмс. Новинарот и неговиот преведувач биле киднапирани додека биле во посета на местото каде што НАТО бомбардираше цистерни со гориво, украдени од Талибанците.
Портпаролот на Талибанците, за германската новинска агенција ДПА, го потврдил киднапирањето.
XS
SM
MD
LG