Достапни линкови

Кушнер: Нападот врз цистерните беше голема грешка


Министрите за надворешни работи на земјите од ЕУ изразија жалење за цивилните жртви во сојузничкиот напад на цистерни со гориво украдени од Талибанците, во Авганистан. Според францускиот министер за надворешни работи Бернар Кушнер нападот бил голема грешка што мора да се истражи.
XS
SM
MD
LG