Достапни линкови

100 милијарди долари за борба против климатските промени?


На земјите во развој ќе им бидат потребни 100 милијарди долари годишно за борба против климатските промени, се наведува во доверлив документ што им бил даден на увид на новинарите што го следат министерскиот состанок Г-20 во Лондон, објави новинската агенција Франс прес. Документот го составиле министрите за финансии на државите членки на Г-20.

XS
SM
MD
LG