Достапни линкови

Ирански опозициски лидер повика на нови протести


Иранскиот опозициски лидер Мир Хосеин Мусави ги повтори наводите дека јунските претседателски избори беа наместени и повика на продолжување на протестите. Повикот на Мусави доаѓа два дена откако иранскиот парламент прифати најголем дел од предложените кандидати за министри во владата на претседателот Ахмадинеџад.


XS
SM
MD
LG