Достапни линкови

Акција против исламистите во Пакистан


Пакистанските сили соопштуваат дека денеска убиле најмалку 30 исламистички милитанти во областа Хибер, на границата со Авганистан. Тие велат дека во нападот го уништиле и главниот штаб на организацијата Лашкар е ислам.
XS
SM
MD
LG