Достапни линкови

Продолжува министерскиот состанок на ЕУ


Во Стокхолм продолжува дводневниот состанок на шефовите на дипломатиите на Европската унија на кој главни теми се Блискиот Исток, Авганистан и заедничката надворешна политика на Унијата. Во Стокхолм е и македонскиот министер за надворешни работи Антонио Милошоски кој, на маргините на состанокот, со шефот на дипломатијата на Естонија Урмас Пает ќе потпише Протокол за соработка меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG