Достапни линкови

Ирак распоредува полицајци на границата со Сирија


Ирак соопшти дека почнал да распоредува илјадници полицајци на границата со Сирија за да спречи преминување милитанти кои извршуваат напади на ирачка територија. Официјален Багадад ги обвини сунитските милитанти, стационарни во Сирија, дека биле инволвирани во нападот пред ирачката влада на 19 август во кој загинаа околу 100 луѓе.
XS
SM
MD
LG