Достапни линкови

Милошоски во Стокхолм


Шефот на македонската дипломатија Антонио Милошоски денеска пристигна во Стокхолм каде ќе учествува на неформалниот состанок на министрите за надворешни работи на земјите од ЕУ и на државите кандидати за членство во Унијата.
На маргините на собирот вечерва шефот на македонската дипломатија ќе има средби со министрите за надворешни работи на Полска и на Бугарија Радослав Сикорски и Румјана Желева.
XS
SM
MD
LG