Достапни линкови

Белата Куќа против нови еврејски населби на Западниот Брег


Белата Куќа изрази жалење од плановите на Израел до изгради нова населба за еврејските доселеници на Западниот Брег. Во соопштението се вели дека тоа не е во согласност со определбата на Израел за обновување на мировниот процес.
XS
SM
MD
LG