Достапни линкови

Стапката на невработеност во САД рекордни 9,7%


Стапката на невработеност во Соединетите Американски Држави достигна 9,7 насто, што е рекордно ниво во последните 25 години. Меѓутоа, во август 216 илјади лица останале без работа, што е најмала бројка месечно во последната година.
XS
SM
MD
LG