Достапни линкови

Упасени полицајци и цариници и на Ќафасан


Нова група од околу 15 полицајци и неколку цариници се приведени на граничниот премин „Ќафасан“,осомничени за барање и примање поткуп, во рамките на последната фаза од акцијата на МВР - „Бумеранг“.
Претходно од полициската станица за гранична контрола „Табановце“, според МВР, четириесетина полицајци беа приведени поради барање и примање поткуп.
XS
SM
MD
LG