Достапни линкови

Велика Британија нема да се повлекува од Авганистан


Британскиот премиер Гордон Браун во денешниот говор во Лондон потврди дека британските сили ќе останат во Авганистан се додека авганистанците не бидат способни да ја превземат одговорноста за безбедноста во земјата. Обраќањето на Браун доаѓа во време кога британската јавност е се по скептична во врска со учеството на британските сили во операциите во Авганистан.
XS
SM
MD
LG