Достапни линкови

Малики бара независна истрага за експлозиите во Багдад


Ирачкиот премиер Нури Ал Малики побара од Советот за безбедност на Обединетите Нации формална истрага за серијата експлозии во Багдад во минатиот месец, во кои загинаа 95 луѓе. Ирачките шиити за експлозиите ги обвинија приврзаниците на Баат партијата и сунитските екстремисти.
XS
SM
MD
LG