Достапни линкови

Аунг Су Чи повторно пред судот во Мјанмар на 18-ти овој месец


Судот во Мјанмар денеска ја усвоил жалбата на пресудата со која лидерката на опозицијата, Аунг Су Чи беше осудена на дополнителни 18 месеци домашен притвор. Нејзиниот адвокат соопшти дека рочиштето по жалбата ќе се одржи на 18-ти септември. Аунг Су Чи, која е и добитничка на нобеловата награда за мир, во последните 20 години, 14 помина во затвори или во домашен притвор.
XS
SM
MD
LG