Достапни линкови

Министерски состанок на ЕУ за Иран, Авганистан


Министрите за надворешни работи на Европската Унија одржуваат дво-дневен состанок во Стокхолм, на кој се очекува да бидат разгледани начините за притисок врз Иран да се откаже од нуклеарната програма. На дневниот ред се и мерките за стабилизација на Авганистан и Пакистан.
XS
SM
MD
LG