Достапни линкови

Финална фаза на збогатувањето на осиромашен ураниум во Северна Кореја


Северна Кореја влезе во финална фаза на збогатувањето осиромашен ураниум, јавија северно корејските државни медиуми. Тестот за збогатување осиромашен ураниум бил успешно изведен и процесот е во последна фаза, наведуваат медиумите. Обединетите нации наложија санкции по нуклеарниот тест на Пјонгјанг во мај годинава.
XS
SM
MD
LG