Достапни линкови

Нови жртви во Авганистан


Двајца припадници на американската армија загинаа во Авганистан, соопштува НАТО. Луѓето загинале кога покрај нив експлодирала бомба, додека патролирале во јужен Авганистан. Нападите на Талибанците зачестија ова лето. Американски воени челници размислуваат да побараат испраќање дополнителни војници за борба против Талибанците во Авганистан.
XS
SM
MD
LG