Достапни линкови

Предвремените избори во Грција на 4 октомври


Предвремените парламентарни избори во Грција ќе се одржат на 4 октомври, соопшти грчкиот премиер Костас Караманлис, откако претседателот Каролос Папуљас го прифати неговото барање за распуштање на парламентот.
Според последните анкети, конзервативците на Караманлис се шест проценти зад социјалистите, а рејтингот дополнително им опадна по големите пожари во близина на Атина.

XS
SM
MD
LG