Достапни линкови

Форин аферс: Во БиХ се зборува за можност од војна


Босна и Херцеговина, првпат по Дејтонскиот договот со кој заврши војната во земјата, се наоѓа на работ на колапс, а Босанците повторно зборуваат за можнoст од војна, пишува американскиот магазин „Форин аферс“.
Магазинот наведува дека по завршувањето на војната, БиХ добила неспоредливо повеќе помош по глава на жител, oтколку Германија и Јапонија по Втората светска војна, но оти тоа не вродило со плод.
XS
SM
MD
LG