Достапни линкови

Ѓукановиќ: Македонија што побргу да влезе во НАТО


,,Мислам дека е многу важно бргу да се надмине проблемот со името меѓу Македонија и Грција,,. Ова во ексклузивното интервју за Радио Слободна Европа го оцени премиерот на Црна Гора Мило Ѓукановиќ, додавајќи дека е важно Македонија што побргу да биде полноправна членка на НАТО. ,,Тоа е значајно за неа, но тоа е многу значајно и за регионот во целина, односно за смирување на некои ретроградни идеи кои можеби се уште живеат во регионот,, изјави црногорскиот премиер Мило Ѓукановиќ.
XS
SM
MD
LG