Достапни линкови

Еврокомесарот Јан Фигел во Македонија


Еврокомесарот за образование, обука, култура и млади Јан Фигел денеска е во посета на Македонија. Тој ќе се сретне со заменик премиерот за европски прашања Васко Наумовски, а потоа ќе се обрати на панел дискусијата „ЕУ можности за млади студенти од Западен Балкан“ при Мисијата на ЕУ во Скопје. Фигел ќе присуствува и на отворањето на 14-тото Биенале на млади уметници од Европа и Медитеранот насловено „Седум порти“.
XS
SM
MD
LG