Достапни линкови

Претседателот на Индија во посета на Русија


Индискиот претседател Пратиба Патил е во официјална посета на Русија за да ги подобри билатералните односи со оваа земја. За време на четиридневниот престој, тој ќе се сретне со неговиот руски колега Димитри Медведев и со премиерот Владимир Путин. Патил ќе го посети и Таџикистан, каде што ќе учествува во прославата на националниот ден на земјата.
XS
SM
MD
LG