Достапни линкови

Прогноза за времето- сончево со умерена облачност


Времето ќе биде сончево со умерена облачност, а ќе дува и слаб до умерен северозападен ветер. Само во северозападниот дел од земјата попладне ќе има услови за слаб локален дожд. Утринската температура се движи од 10 до 19, а дневната ќе биде од 26 до 33 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со умерена облачност. Утринската температура ќе се спушти до 15, а дневната ќе достигне до 31 степен.
XS
SM
MD
LG